В Електрикцентр ви можете придбати Інвертори під будь-які потреби, популярні світові бренди. Ціни від 2999 грн з доставкою по Україні.

Інвертори

Типи інверторів

Які інвертори бувають? Залежно від цілей і сфери застосування розрізняють безліч видів перетворювачів напруги. Що ж стосується інверторів для сонячних батарей, то вони залежать від виду самої станції і можуть бути мережевими, автономними або гібридними:

  • автономні — застосовуються для акумуляторних автономних станцій і працюють без зв’язку з зовнішніми мережами;
  • мережеві – працюють в контакті з основною електромережею. У таких станціях інвертори не тільки виконують роль перетворювача прямого струму в змінний, але і передають надлишки видобутку в мережу;
  • комбіновані або гібридні – підходять для двох видів підключення (автономне і через мережу).

Основні характеристики сонячного інвертора

Всі сучасні інвертори містять приблизно наступний перелік характеристик:

  1. ККД. Параметр, який показує отриману при перетворенні кількість електроенергії. Чим вище ККД, тим менше енергії втрачається в процесі. Сучасні інвертори працюють, в середньому, на рівні 90% ККД.
  2. Потужність: пікова, номінальна і в режимі очікування. В теорії номінальний параметр повинен відповідати сумі навантажень всіх споживачів енергії. На ділі ж найчастіше в розрахунок беруть максимально можливе навантаження. Що ж стосується режиму очікування, то значення цього параметра має бути приблизно 1% від номінальної потужності.
  3. Напруга на вході і на виході. Вхідна напруга має відповідати потужності інвертора. Оптимальний розподіл приблизно наступний:
    • навантаження до 600 Вт = потужність 12 В;
    • навантаження 600 Вт – 1.5 кВт = потужність 24 В;
    • навантаження 1.5 кВт і вище = потужність 48 В.

    Вихідна напруга може бути різних типів, найуніверсальнішим з яких вважають синусоїдальний.

  4. Режим очікування. Він допомагає економити енергію в батареях.
  5. Температурний режим. Він повинен відповідати приміщенню, в якому буде функціонувати пристрій. Якщо воно не опалюється в холодну пору року – це потрібно врахувати. Сюди ж відноситься і питання системи охолодження і наявності спеціального кулера активного охолодження (якщо він вам необхідний). Чим ширше температурний діапазон інвертора, тим вище якість його роботи.
  6. Надійний пристрій повинен мати такі системи захисту:
    • від перевантажень і перегріву;
    • від короткого замикання;
    • від заниженої або завищеної напруги.

Чек-лист під час вибору інвертора

Для того, щоб оперативно зорієнтуватися в надійності розглянутого інвертора і визначити, наскільки він якісний, перевірте його за наступним чек-листом:

  1. Наявність вбудованого моніторингу. Це важлива опція, яка допоможе вам відстежувати роботу станції віддалено. За її відсутності програмне забезпечення для моніторингу доведеться купувати окремо.
  2. Терміни гарантії. Найчастіше виробник дає гарантію від 5 до 7 років.
  3. Країна виробництва. Китайські інвертори дешевші, але і працюють вони менш надійно, ніж європейські.
  4. Кількість трекерів. Якщо їх більше одного, то це дозволяє розміщувати сонячні батареї на різних площинах, кожну з яких підключати окремо.

Інвертори для СЕС: бренди

На сайті Генерації представлені інвертори багатьох торгових марок. Серед них:

  • Altek (Китай): спеціалізується на обладнанні для СЕС і його обслуговуванні;
  • Fronius (Австрія): одна з найбільших компаній-виробників обладнання під сонячні електростанції, що спеціалізується на технологіях фотогальваніки;
  • Imeon (Франція): з 2013 року виробляє гібридні фотоелектричні інвертори власної розробки. Збірка здійснюється в Китаї;
  • Kostal (Німеччина): компанія з більш ніж 100-річною історією, що спеціалізується на виробництві автомобільних і промислових електронних рішень;
  • REFUsol (США, базується в Німеччині): займається розробкою і виробництвом фотоелектричних інверторів з максимальним ККД;
  • SMA (Німеччина): виробник високоякісного обладнання для сонячних електростанцій з 1981 року;
  • SolarEdge (Ізраїль): компанія, що спеціалізується на виробництві інверторів для сонячної генерації, відома своєю інноваційною технологією оптимізації видобутку панелей;
  • Victron Energy (Голландія): займається розробкою і виробництвом інверторів напруги високої якості.

Вибираючи інвертор, варто орієнтуватися, в першу чергу, на гарантію і кількість трекерів. Наприклад, у Fronius є хороші моделі з одним або двома трекерами і гарантією в сім років, Huawei радує інверторами з чотирма трекерами, але п’ятирічною гарантією. Фахівці компанії Генерація володіють значним досвідом в питанні підбору обладнання для сонячних електростанцій. Зв’язуйтесь з нами будь-яким зручним для вас способом – ми допоможемо розрахувати потужність майбутнього інвертора і вибрати найбільш підходящий для вашого проекту.