Генератори
Showing all 12 results
Showing all 12 results
Генератор – технічний пристрій, призначений для вироблення електричної енергії. Для виконання цього завдання він використовує механічну енергію двигуна. При цьому джерело живлення може бути різним – бензин, газ, дизель або газ/бензин. На окрему увагу заслуговує генератор інверторний. На якому б із видів ви не зупинилися, але сьогодні в механіці немає кращого поєднання рухомих частин, які могли б подавати електроенергію так економічно і безперервно.
Сучасна електрична станція зовні являє собою досить велике обладнання, яке споруджено зі сталевих конструкцій, мідних обмоток, ізоляційних провідників і розеток. Принцип роботи заснований на явищі електромагнітної індукції. Електрорушійна сила виникає в металевому дроті, який рухається в магнітному полі, перетинаючи магнітні лінії. Щоб створити електричний струм у цьому дроті, задіяно нескладну, але ефективну конструкцію.
Основні складові:
Двигун внутрішнього згоряння, від якого залежить потужність генератора. Останнє визначає навантаження, що підключається.
Альтернатор (перетворювач крутного моменту двигуна в струм) буває:
Агрегат у шумоізоляційному кожусі в кілька разів дорожчий, але вимоги до його встановлення мінімальні. Це можуть бути як габаритні установки, розраховані на живлення великого об’єкта, так і мініелектростанції, потужністю 2-5 кВт. Світовим компаніям вдається знизити рівень шуму до 44 дБ, а то й нижче, якщо доповнити конструкцію глушником. У першому випадку рівень шуму досить високий, а ступінь захисту від вологи і пилових частинок низька. Такі генератори купити можна для будинку, дачі, навіть для електропостачання більших об’єктів, але розміщувати їх доведеться в критих приміщеннях. При цьому враховуються не лише правила протипожежної безпеки, а й активне відведення вихлопних газів. Але коштують вони недорого.
Щоб вибрати мініелектростанцію, не достатньо враховувати тільки потужність (кВт) або тип запуску (ручний, електро-, авто-, за допомогою пульта). Іноді вибір більшою мірою пов’язаний із типом живлення, адже багато технічних характеристик залежать саме від цього.
Бензинові генератори найчастіше купують. Зумовлено це не лише доступною ціною, а й чудовими робочими характеристиками. Одна з головних переваг бензогенератора – легкий старт навіть за мінусової температури, чого не скажеш про дизель-генератори. Переважно він розрахований на побутове використання. Такі моделі компактні та економічні.
У цьому випадку бензиновий генератор має потужність від 1 до 4 кВт, внаслідок чого є портативним. Чим вище параметр потужності, тим більше вага апарату, як і витрата пального.
З недоліків виділяють невисокий моторесурс і потребу у перервах кожні 5-8 годин функціонування. Інверторні генератори вважаються найдосконалішими та новішими. Усіма процесами управляє мікропроцесорна плата в парі з бензиновим приводом.
Паливо спалює на 40% економніше класичної моделі і забезпечує високий рівень стабільності струму з відхиленням не більше 2,5%. Маючи ту ж потужність 2-8 кВт, наприклад, важити інвертор буде в кілька разів менше. Поки що це найдорожча електростанція, яка коштує своїх грошей.
Дизельні станції вважаються найвитривалішими, тому застосовуються в якості основного енергоносія на підприємствах, будівництві, дачі і т.д. Надається можливість купити генератор стаціонарний або портативний. При однаковому обсязі паливного бака дизельний пристрій пропрацює на 20-30% довше, ніж аналог на бензині.
Варто пам’ятати, що через особливості палива, запустити за допомогою ручного запуску потужний агрегат буде досить складно, тому електрозапалювання буде доречним. Але навіть із ним у морози можуть виникнути проблеми із запуском. Потрібно подбати про підігрів двигуна.
Комбіновані моделі бензин/газ теж не поширені. Але їхня основна перевага в наявності. Користувач може вибирати, на якому паливі генеруватиме енергію агрегат. Газові генератори не настільки популярні, попри те, що виробляють найдешевшу енергію. Вони невибагливі у догляді і можуть працювати як від балонного, так і від магістрального газу. Завдяки цьому скористатися резервом можна і вдома, і на природі. Вибираючи генератори газові можна бути впевненим у їх екологічності, економічності довговічності.
Ціни на генератори залежать від їхньої потужності та функціоналу. Найпростіший прилад запускають ручним стартером і ніяких особливих функцій для підвищення комфорту не має.
Вартість його підвищується, якщо вбудовані такі високотехнологічні системи:
Мініелектростанції необхідна для безперебійного резервного постачання електрикою якогось об’єкта, в якому є споживачі електричного струму. Це може бути житловий будинок, будівництво, підприємство, магазин, офіс, установа. У кожному разі правила використання пов’язані з кількістю фаз.